- Objavljeno: 20.04.2026.
Na autocesti A-1 kod Pristega dvojica vozača vozila preko 200 kilometara na sat
Obojici vozača je uz novčanu kaznu izrečena i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom
FOTO: IlustracijaU petak, 17. travnja u 16.07 sati na autocesti A-1, na dionici Vodice - Pristeg policijski službenici Postaje prometne policije Zadar su službenim vozilom presretač snimili i zaustavili 45-godišnjeg austrijskog državljanina dok je upravljao osobnim automobilom nedopuštenom brzinom od 248 km/sat, na mjestu gdje je brzina ograničena na 130 km/h.
Sukladno Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, radi počinjenog prekršaja vozaču je izdan Prekršajni nalog uz novčanu kaznu od 660,00 eura te mu je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom "B" kategorije u trajanju od mjesec dana.
Nešto kasnije, u 19.55 sati, na istoj dionici autocesti A-1, smjer Pristeg-Vodice, službenim vozilom presretač snimili su i zaustavili 26-godišnjeg hrvatskog državljanina dok je upravljao automobilom sisačkih registarskih oznaka brzinom od 222 km/sat, na mjestu gdje je brzina ograničena na 130 km/h.
Sukladno Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, radi počinjenog prekršaja vozaču je izdan Prekršajni nalog uz novčanu kaznu od 660,00 eura te mu je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom "B" kategorije u trajanju od mjesec dana.
